• Upozorňujeme rodičov, že zber použitého kuchynského oleja v našej materskej škole bol ukončený. Žiadame Vás, aby ste olej do MŠ už nenosili. Mali by sme problém s jeho likvidáciou. Ďakujeme za pochopenie!

• TABLÁ PREDŠKOLÁKOV

• Naši predškoláci prezentujú svoje tablá vo výklade obchodu potravín u  p. Dovičicovej, za poskytnutie priestorov ďakujeme! Tablá budú k nahliadnutiu do konca školského roka.

• CESTA ROZPRÁVKOVÝM LESOM

• V pondelok 11.6.2018 sme sa už tradične ako každý rok zúčastnili akcie "Cesta rozprávkovým lesom", ktorú organizuje Centrum voľného času pri ZŠ s MŠ Rakovice, pod záštitou Mikroregiónu nad Holeškou. Rozprávkami putovali najstaršie deti - triedy ŽABKY a SOVIČKY. Ďakujeme za pozvanie a tešíme sa na stretnutie o rok!

• DAJME VECIAM DRUHÚ ŠANCU

• Milí rodičia !

Blíži sa Svetový deň životného prostredia (5.jún) a pri tejto príležitosti opäť pripravujeme výstavku "Dajme veciam druhú šancu". Preto Vás žiadame o spoluprácu - využite kreatívne rôzny odpadový materiál a prineste hotový výrobok na výstavku, ktorá začína od pondelka 4.júna 2018. Ďakujeme a tešíme sa na Vašu druhú šancu, ktorú dáte zdanlivo nepotrebným veciam, že vedia byť ešte užitočné.

• VÝLET

• Dňa 4.júna 2018 (pondelok) sa chystá celá MŠ na koncoročný výlet do Modry na Farmu pod Gaštankou. Žiadame rodičov, aby si pozorne prečítali informácie ohľadom výletu, ktoré sú v každej šatni, vyjadrili sa tak k účasti svojho dieťaťa a podpísali informovaný súhlas. Ďakujeme !

• DEŇ  DETÍ
          • DEŇ DETÍ

• Milé deti, pozývame Vás v piatok na Váš sviatok - 1. JÚNA na DEŇ DETÍ  spoločne oslavovať. Budeme mať   počas dopoľudnia Športový deň na našom dvore, čakajú Vás športové disciplíny a malá odmena. Tešíme sa na Vás!

• OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

V súvislosti s nadobudnutím účinnosti zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov platného od 25. 05. 2018, Vás týmto žiadame o vyplnenie súhlasu dotknutej osoby zákonného zástupcu.Tlačivá Vám budú odovzdané v jednotlivých triedach. Ďalšie informácie o spracúvaní osobných údajov sú vyvesené na nástenkách a na webovom sídle MŠ - modul Ochrana osobných údajov.

• Oznamujeme rodičom, že dňa 21.5.2018, o 9,00 hod. príde do MŠ teta fotografka, budeme sa fotografovať na spoločné foto a kto má záujem o súbor fotografií - napr. nebol prítomný v MŠ keď sme sa fotili, nech nahlási p.uč. v triedach. Predškoláci sa budú fotiť aj na tablo.

• DEŇ MATIEK

• Milé mamičky, babičky, tety!

Pozývame Vás na besiedku, ktorú sme pripravili k Vášmu sviatku na Deň matiek ako vďaku za to, že Vás máme:

SOVIČKY - 14.5.2018 (pondelok) o 15,30 hod.

ŽABKY - 15.5.2018 (utorok) o 15,15 hod.

VEVERIČKY - 16.5.2018 (streda) o 15,15 hod.

LIENKY - 16.5.2018 (streda) o 15,15 hod.

Tešíme sa na Vás !

• DEŇ ZEME

• 22. apríla 2018 celý svet oslavoval Deň Zeme. V našej MŠ si ho pripomíname tento týždeň rôznymi aktivitami v triedach, prácou v našej záhradke, úpravou a čistotou školského dvora, či blízkeho okolia MŠ

• Zápis detí do MŠ

• Milí rodičia, oznamujeme  Vám, že Zápis detí do MŠ na šk.rok 2018/2019 bude v dňoch 2., 3., a 4. mája 2018 v čase od 13,00 hod. do 16,30 hod. v MŠ. Bližšie info v module Okienku pre rodičov/Zápis do MŠ. Tešíme sa na Vás!

• Mobilné planetárium

• Dňa 12.04.2018 o 9,00 hod. do našej MŠ príde Mobilné planetárium. Deti budú nenáročnou formou spoznávať prostredie vesmíru, najznámejšie súhvezdia, dozvedia sa nové a zaujímavé veci o planétach.  Zábavno-vzdelávaci program Mobilného planetária bude hradený z príspevku RZ pri MŠ. Ďakujeme!

• Divadielko

• Dňa 10.04.2018 o 10,30 hod.  nás navštívi bábkové divadielko s predstavením „O DETEKTÍVOVI OČKOVI". Divadielko bude hradené z príspevku RZ pri MŠ. Tešíme sa a ďakujeme!

• Oznamujeme rodičom, že z dôvodu prerušenia dodávky vody v čase od 8, 00 hod. do 15, 00 hod. bude so súhlasom zriaďovateľa - OcÚ Veľké Kostoľany dňa 27.03.2018 (utorok) materská škola zatvorená. Deti budú zo stravy odhlásené. Prevádzka MŠ bude obnovená v stredu 28.03.2018.

• „Kde bolo, tam bolo"

• Milí rodičia, pri príležitosti MARCA - mesiaca knihy Vás naša materská škola pozýva na stretnutie pri knihe, ktoré sa uskutoční v dňoch 19.3. - 23.3.2018 v jednotlivých triedach od 15.00 hod. Zároveň by sme chceli požiadať rodičov, aby svoje deti v tomto termíne vyzdvihovali z MŠ od 15:30 hod. Vopred sa tešíme na Vašu účasť a ďakujeme za spoluprácu.

• Veľkonočné tvorivé dielne

• Milí rodičia, pozývame Vás na Veľkonočné tvorivé dielne, ktoré budú 15.03.2018 od 15,00 hod .

LIENKY a VEVERIČKY budú tvoriť spoločne v jedálni,  ŽABKY a SOVIČKY vo svojich triedach.

Tešíme sa na stretnutie !

• Venujte nám 2% z Vašich daní

• Rodičovské združenie pri MŠ žiada rodičov a priaznivcov našej MŠ,  o poukázanie sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby, aktuálne tlačivo s údajmi RZ pri MŠ Veľké Kostoľany si môžete stiahnuť v sekcii "Okienko pre rodičov" - Tlačivá. Získané prostriedky budú použité účelovo pre potreby detí MŠ. ĎAKUJEME!

• PRERUŠENÁ PREVÁDZKA MŠ

Oznamujeme rodičom, že materská škola bude z dôvodu veľkej chorobnosti detí zatvorená zajtra - štvrtok 8.2. a v piatok 9.2. 2018. Prevádzka bude obnovená v pondelok 12.2.2018.

• Divadielko

• Dňa 15.02.2018 o 9,00 hod.  nás navštívi bábkové divadielko s predstavením „Posledný dinosaurus". Divadielko bude hradené z príspevku RZ pri MŠ. Tešíme sa a ďakujeme !