• Letná prevádzka MŠ

• Oznamuje rodičom, že letná prevádzka MŠ sa začína 3.7.2017 a končí v piatok 14.7.2017. Všetkým deťom a ich rodičom želáme  krásne leto plné zážitkov. Ďakujeme všetkým za pomoc, ochotu a spoluprácu.

• Mami, oci, poď sa hrať!

• RZ pri MŠ vo Veľkých Kostoľanoch Vás pozýva na tradičný koncoročný piknik, ktorý sa bude konať dňa 30.júna 2017 od 15.30 hod. na dvore MŠ. Čaká Vás súťaženie,opakačka, zábava,hudba.  Treba si priniesť palicu na opekanie a dobrú náladu, vstup je zdarma.

• Noc predškolákov v MŠ

• Oznamujeme rodičom, že v našej MŠ sa uskutoční noc predškolákov pre deti, ktoré končia dochádzku v MŠ a odchádzajú do 1. roč. ZŠ z tried Žabiek a Sovičiek. Akcia sa uskutoční 23.6.2017 /piatok/ od 16,30 hod. -- 24.6.2017 /sobota/ do 10,00 hod. Náklady na stravu budú hradené z prostriedkov Rodičovského združenia. Bližšie info o akcii Vám poskytnú p. učiteľky v triedach.

• Rozlúčka s predškolákmi

• Dňa 26. júna 2017 o 15,30 hod. sa v triede SOVIČIEK a

28.júna 2017 o 15,30 hod. sa  v triede ŽABIEK

bude konať "Rozlúčka s predškolákmi", na ktorú Vás srdečne pozývajú predškoláci a  p.učiteľky.

• Výlet

• Oznamujeme rodičom, že dňa 14. júna 2017  ideme na poldňový výlet na farmu Etelka. Poprosili by sme preto, aby rodičia na tento deň detičky vhodne obliekli, obuli a nachystali im desiatu a pitie do ruksačikov. Teplý obed bude  po príchode v MŠ. Predpokladaný príchod je o 13,30 hod. Autobusová preprava a vstupné vo výške 1,20€ na dieťa a vozenie v koči za 1 hod. 20€ sú hradené z finančných prostriedkov Rodičovského združenia pri MŠ. Bližšie informácie o výlete Vám poskytnú p.učiteľky v triedach.

• Oznamujeme rodičom, že z dôvodu prerušenia dodávky vody v čase od 8,30 hod. do 14, 00 hod. bude so súhlasom zriaďovateľa - OcÚ Veľké Kostoľany dňa 13.6. 2017 (v utorok) materská škola zatvorená. Deti budú zo stravy odhlásené. Prevádza MŠ bude obnovená v stredu 14.6.2017.

• CESTA ROZPRÁVKOVÝM LESOM

• Oznamujeme rodičom, že v pondelok 29.5.2017 sa deti z tried:VEVERIČKY, ŽABKY a SOVIČKY zúčastnia akcie, ktorá sa koná v rámci Mikroregiónu nad Holeškou v Rakoviciach pod názvom "Cesta rozprávkovým lesom". Odchádzame z MŠ o 9,00 hod. Žiadame Vás, aby ste priviedli deti do MŠ včas (do 8,00 hod.), aby sa stihli nadesiatovať. Deti nepotrebujú jedenie a pitie, prípadne ráno  deti nastriekajte repelentom proti hmyzu, akcia sa koná v školskom parku.

• Oznamujeme rodičom, že z dôvodu prerušenia dodávky vody v čase od 8, 00 hod. do 14, 00 hod. bude so súhlasom zriaďovateľa - OcÚ Veľké Kostoľany dňa 25. 5. 20017 (vo štvrtok) materská škola zatvorená. Deti budú zo stravy odhlásené. Prevádza MŠ bude obnovená v piatok 26. 5. 2017

• Deň matiek

• Blíži sa sviatok - Deň matiek - a už tradične sa v našej MŠ uskutočnia besiedky s programom, na ktoré Vás srdečne pozývajú:

trieda SOVIČIEK dňa 12.mája 2017 o 15,30 hod. v triede,

trieda ŽABIEK dňa 15.mája 2017 o 15,30 hod. v triede,

trieda LIENOK dňa 16.mája 2017 o 15,15 hod. v triede,     trieda VEVERIČIEK dňa 16.mája 2017 o 15,15 hod. v triede.

• O pyšnej princeznej

• Dňa 09.05.2017 o 9.00 hod.  nás navštívi bábkové divadielko s predstavením „ O pyšnej princeznej ". Divadielko bude hradené z príspevku RZ pri MŠ. Tešíme sa a ďakujeme!

• Dravé vtáky

• Dňa 25.4.2017 o 10:00 hod. budú v areáli našej materskej školy ukážky letu a lovu dravcov. Určite to bude  silný zážitok, tak príďte deti do MŠ! Predstavenie bude hradené z prostriedkov Rodičovského združenia, ďakujeme!

• Fotografovanie

• Oznamujeme rodičom, že k nám príde fotograf 10.mája 2017 a 11.mája 2017 od 8:00 hod. Deti sa budú fotiť podľa Vami vybraného súboru fotiek. /individuálne foto + spoločné/.

• ZÁPIS DETÍ DO MŠ

• Milí rodičia, oznamujeme  Vám, že Zápis detí do MŠ na šk.rok 2017/2018 bude v dňoch 2., 3., a 4. mája 2018 v čase od 13,00 hod. do 16,30 hod. v MŠ. Bližšie info v module Okienku pre rodičov/Zápis do MŠ. Tešíme sa na Vás!

• Veľkonočné tvorivé dielne

• Milí rodičia, pozývame Vás na Veľkonočné tvorivé dielne, ktoré budú 30.03.2017 od 15,00 hod .

LIENKY a VEVERIČKY budú tvoriť spoločne v jedálni,  ŽABKY a SOVIČKY vo svojich triedach.

Tešíme sa na kreatívne stretnutie !

• EXKURZIA

• Oznamujeme rodičom, že dňa 15. februára 2017 organizuje MŠ exkurziu do hvezdárne v Hlohovci. Exkurzie sa zúčastnia predškolské triedy ŽABKY a SOVIČKY. Deti sa v MŠ riadne nadesiatujú,o 9,00 hod. odchádzame a  vrátime sa asi o 12,00 hod., čiže sa aj riadne naobedujú. Info ohľadom exkurzie si prečítate pri podpisovaní Informovaného súhlasu.

• „Kde bolo, tam bolo"

• Milí rodičia, pri príležitosti MARCA - mesiaca knihy Vás naša materská škola pozýva na stretnutie pri knihe, ktoré sa uskutoční v dňoch 20.3. - 24.3.2017 v jednotlivých triedach o 15.00 hod. Zároveň by sme chceli požiadať rodičov, aby svoje deti v tomto termíne vyzdvihovali z MŠ od 15:30 hod. Vopred sa tešíme na Vašu účasť a ďakujeme za spoluprácu.

• Rodičovské združenie pri MŠ žiada rodičov a priaznivcov našej MŠ,  o poukázanie sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby, aktuálne tlačivo s údajmi RZ pri MŠ Veľké Kostoľany si môžete stiahnuť v sekcii "Okienko pre rodičov" - Tlačivá. Získané prostriedky budú použité účelovo pre potreby detí MŠ. ĎAKUJEME!