• OZNAM - EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY

• Milí rodičia, milé deti,

Európsky týždeň mobility sa koná každoročne od 16. do 22.septembra a aktívne sa doň zapájajú mestá, obce, školy, školské zariadenia, organizácie v celej Európe. Cieľom osvety je podporiť zmenu správania v prospech aktívnej mobility, verejnej dopravy a iných čistých inteligentných dopravných riešení. Jednoducho povedané odbúrať individuálnu automobilovú dopravu, využiť verejný dopravný prostriedok - autobus, bicykel, kolobežku, korčule,ísť pešo. Aj naša MŠ sa zapája do tejto akcie vyhlasujeme DEŇ BEZ ÁUT, a to v piatok 20.septembra 2024. Dokážme, že nám naša modrozelená planéta nie je ľahostajná a chceme všetci dýchať čistý vzduch! Počasie sa nám už má vylepšovať, preto Vás vyzývame, aby ste aspoň jednu cestu do alebo zo škôlky absolvovali inak ako osobným automobilom. Pri tejto príležitosti nás navštívi v našej MŠ v piatok dopoludnia príslušník policajného zboru, prebehnú besedy vo všetkých triedach. Veríme, že zodpovedne pristúpite k tejto akcii a zapojíte sa v čo najväčšom počte. V každej šatni budú tabuľky, do ktorých zaznačíte cestu do a zo škôlky a pani učiteľky na triedach budú spolu s deťmi túto akciu vyhodnocovať. Ďakujeme za porozumenie!

• OZNAM - VOĽBY DO RADY ŠKOLY

• Milí rodičia,

Riaditeľka materskej školy po dohode so zriaďovateľom (obec Veľké Kostoľany), oznamuje rodičom, že sa dňa 25.9.2024 v jedálni MŠ o 16,30 hod. uskutočnia voľby do Rady školy, členov zástupcov  rodičov. Voľby sa konajú z dôvodu ukončenia dochádzky troch detí v  našej MŠ , ktorých rodičia  boli v Rade školy. Právo uchádzať sa o mandát člena Rady školy má jeden z rodičov detí navštevujúcich našu MŠ. V každej šatni bude zoznam všetkých rodičov, žiadame Vás, aby ste podpísali súhlas/nesúhlas s kandidatúrou do Rady školy.  Rodičia, ktorí podpíšu súhlas s kandidatúrou budú spísaní na volebný lístok. Na voľbách budete na volebnom lístku  krúžkovať 3 rodičov.

Pani učiteľky v každej triede Vám vysvetlia prípadné nejasnosti. Ďakujeme!

Vyzva_na_volby_RS_2024.docx

Volebny_poriadok_pre_volby_do_rady_skoly_pri_MS_Velke_Kostolany(1).doc