• Fotografovanie

oznamujeme Vám, že vo štvrtok 25. apríla 2024 príde do našej MŠ pán fotograf. Deti sa budú fotiť všetky individuálne aj spoločne s celou triedou, cena setu bude 12 €. Ak si rodič neželá, aby sa dieťa fotilo, nahláste to triednej p. učiteľke. Predškoláci sa budú fotiť aj na tablo.

• Zápis detí do MŠ na šk. rok 2024/2025

• Riaditeľka Materskej školy, P. Jilemnického 748/36 Veľké Kostoľany v zmysle zákona č. 245/2008 z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) v znení neskorších predpisov oznamuje, že zápis detí do materskej školy na školský rok 2024/25 sa uskutoční v dňoch

6. mája - 7. mája 2024, v čase od 13.00 h. do 16.30 h. v riaditeľni materskej školy

Dieťa sa na predprimárne vzdelávanie prijíma na základe žiadosti zákonných zástupcov, ktorú podpíšu obaja zákonní zástupcovia a podávajú riaditeľke materskej školy spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti od všeobecného lekára pre deti a dorast; potvrdenie obsahuje aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa.

Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovnovzdelávacími potrebami, k žiadosti sa prikladá:

1. vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie,
            2. odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast.

Riaditeľka pred prijatím dieťaťa so ŠVVP zváži, či má vytvorené vhodné podmienky a, či bude schopná tieto podmienky vytvoriť v spolupráci so zriaďovateľom.

Podmienky prijímania detí zo zákona:

1. prednostne sa prijímajú deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné podľa miesta trvalého bydliska (deti, ktoré k 31.08.2024 dovŕšia vek 5 rokov),
            2. deti, ktoré pokračujú v povinnom predprimárnom vzdelávaní (PPV) v materskej škole,
            3. následne deti , ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie (v zmysle ustanovení podľa § 161 písm.t) ods. 1, zákona č.245/2008 Z. z v školskom roku 2024/2025 sú to len 4 – ročné deti, ktoré k 31.08.2024 dovŕšia vek 4 roky), zákonný zástupca podáva žiadosť o prijatie dieťaťa do spádovej MŠ podľa miesta trvalého pobytu dieťaťa.
            4. deti, ktoré nedovŕšili vek troch rokov sa prijímajú iba výnimočne, ak je voľná kapacita materskej školy.

Spôsob podávania žiadostí:

1. osobne, miestom podávania žiadostí je materská škola.

VOPRED TREBA VYPLNIŤ ELEKTRONICKÚ PRIHLÁŠKU A NÁSLEDNE SI JU VYTLAČIŤ!

Prihlášku prosíme vypĺňať s diakritikou (mäkčene, dĺžne)

Rodné číslo zadávajte s "lomítkom", dátum narodenia sa vygeneruje automaticky.

Elektronická prihláška

Na zápis je potrebné predložiť:

1. Kompletne vyplnenú a podpísanú "Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie" vytlačenú a podpísanú oboma zákonnými zástupcami dieťaťa, spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorá obsahuje aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa.
            2. Rodný list dieťaťa (k nahliadnutiu)
            3. Občiansky preukaz rodiča/ZZ dieťaťa, ktorý  predkladá žiadosť (k nahliadnutiu)

Dokumenty potrebné k zápisu na stiahnutie:

1. Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie - vytlačená a podpísaná elektronická prihláška
            2. Písomné vyhlásenie k doručeniu písomností Vyhlasenie_k_el._prihlaske.pdf

Deti, ktoré, pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania:

1. Informovaný súhlas zákonných zástupcov detí, ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania         Informovany_suhlas_s_pokracovanim_PPV_2024%284%29.docx
            2. Lekárske potvrdenie   Potvrdenie_od_lekara_2024.docx
            3. Vyjadrenie CPPPaP

Ak má dieťa jedného zákonného zástupcu, alebo ak z objektívnych príčin nemôžete dodať oba podpisy (napr. úmrtie, výkon väzby, súdne rozhodnutie alebo iný dokument, preukazujúci túto skutočnosť), prineste tento dokument a k nemu toto čestné vyhlásenie:

Cestne_vyhlasenie_zakonneho_zastupcu_2024%282%29.docx

V prípade nejasností volajte na telefónne číslo p. riaditeľky MŠ: 0911 257 488