•          Rodičovské združenie pri Materskej škole

Pri našej materskej škole pracuje Občianske združenie - Rodičovské združenie, ktoré bolo riadne zaregistrované dňa

7. 12. 2009 u notára, vďaka čomu si môžeme uplatniť aj poberanie 2 % dane a tak získať finančné prostriedky pre naše deti.

Cieľmi činnosti občianskeho združenia sú:

1. Spolupráca s rodičmi a pedagogickými pracovníkmi materskej školy   vo Veľkých Kostoľanoch,

2. ochrana záujmov rodičov detí, vyplývajúcich z ich prvoradej zodpovednosti za výchovu a vzdelávanie detí v zmysle zákona o rodine,

3. ochrana práv detí, ktoré sú zakotvené v Deklarácii práv dieťaťa medzinárodnej organizácie UNESCO s dôrazom na rešpektovanie jeho osobnosti,

4. vyvíjať aktivity, ktoré by viedli k zisku finančných prostriedkov za účelom rozvoja a napredovania materskej školy,

5. podieľať sa na organizovaní rôznych školských i mimoškolských aktivít,

6. napomáhať rozvoju záujmovej činnosti detí i rodičov,

7. v spolupráci s vedením školy organizovať akcie pre deti,

8. ochrana učiteľov a rodičov proti nátlakovým skupinám, intrigánstvu a korupcii.

Rodičovské združenie pri Materskej škole Veľké Kostoľany v šk.r.2022/2023:

sprava_hospodarenie_RZ_2015-2016.pdf

RZ_pri_MS_sprava_hospodareni_2016-2017.pdf

Sprava_o_hospodareni_RZ_pri_MS_2017-2018_.pdf

p. Ing. Lenka Gažová – predseda RZ  (zástupca za rodičov trieda VEVERIČKY)

p. Lenka Strečková - člen RZ (zástupca za rodičov trieda VEVERIČKY)

p. Ing. Alena Benáková - člen RZ (zástupca za rodičov SOVIČKY)

p. Dominika Porubská - člen RZ ( zástupca za rodičov trieda LIENKY)

p. Ing. Klučková Zuzana - člen RZ (zástupca za rodičov trieda ŽABKY)

p. Ing. Anna Lužáková - člen RZ ( zástupca za rodičov trieda ŽABKY)

Na Rodičovskom združení 30.8.2023 rodičia odsúhlasili jednorázový rodičovský príspevok na jedno dieťa na šk.r.2023/2024 sumu 30 €, tento rodičovský príspevok je hradený šekom, v termíne do konca novembra.

Finančné prostriedky sa využívajú v súlade so štatútom rodičovského združenia na zabezpečenie didaktických pomôcok, odmien pre deti pri rôznych akciách organizovaných MŠ, divadelné predstavenia, výlety a pod. O výsledkoch hospodárenia budete informovaní priebežne, v prípade záujmu sa môžete s otázkami obrátiť na predsedkyňu RZ - p. Gažovú.

Počas šk.roka organizuje a podporuje RZ pri MŠ spolu s kolektívom MŠ viaceré akcie vyplývajúce aj so Školského vzdelávacieho programu MŠ "Príroda deťom-deti prírode ". Chceme vyzvať rodičov, aby sa zapájali a s ochotou  pristupovali k týmto aktivitám počas celého školského roka a prispeli tak ku skvalitňovaniu podmienok predprimárneho vzdelávania v našej materskej škole.

V školskom roku 2009/2010 sa po prvý krát využila možnosť zaslania 2% dane z príjmu a tak je tomu každoročne a suma získaných prostriedkov ide  na účet Rodičovského združenia .

ĎAKUJEME !