• Rada školy

Mgr. Zuzana Klučková - zástupca rodičov

Anna Lužáková, Mgr. - delegovaný zástupca zriaďovateľa OcÚ Veľké Kostoľany

Adam Kolarovič - delegovaný zástupca zriaďovateľa OcÚ Veľké Kostoľany

Poslanci zastupiteľstva obce Veľké Kostoľany boli delegovaní  v zmysle uznesenia č.4/2022 - D/3 zo dňa 16.11.2022 zo zasadnutia zastupiteľstva  obce  Veľké Kostoľany .

Volebny_poriadok_pre_volby_do_rady_skoly_pri_MS_Velke_Kostolany.pdf

VÝSLEDKY VOLIEB DO RADY ŠKOLY PRI MŠ VEĽKÉ KOSTOĽANY:

VYSLEDKY_VOLIEB_DO_RADY_SKOLY_PRI_MS_VELKE_KOSTOLANY.docx

Zapisnica_z_volieb_predsedu__do_RS.docx

Práva a povinnosti člena rady školy alebo rady školského zariadenia

(1) Člen má právo:

a)  voliť a byť volený ,

b)  navrhovať kandidátov na funkciu predsedu rady školy,

c)  byť informovaný o všetkých skutočnostiach, ktoré sú predmetom rokovania rady školy a slobodne sa k nim vyjadrovať,

d)  hlasovať ku všetkým uzneseniam rady školy,

e)  predkladať na rokovanie rady školy vlastné námety prípadne materiály.

(2) Člen rady školy je povinný sa zúčastňovať jej zasadnutí. Neúčasť na troch po sebe nasledujúcich zasadnutiach sa hodnotí ako nezáujem o výkon funkcie a neplnenie povinností člena  rady  školy podľa tohto štatútu.

(3) Člen rady školy je povinný zabezpečiť ochranu osobných údajov chránených všeobecne záväznými právnymi predpismi.

(4) Členom rady školy nemôže byť riaditeľ školy a jeho zástupca

Pôsobnosť a poslanie rady školy

(1) Rada školy je ustanovená  podľa § 2 ods. 2. zákona 596/2003 Z.z.  o štátnej správe v školstve a školskej samospráve, vyhlášky Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 51/2000 Z.z. o školskej samospráve s pôsobnosťou na 4 roky - 9.9.2008

(2) Rada školy je iniciatívnym a poradným samosprávnym orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje  záujmy miestnej samosprávy a záujmy rodičov, pedagogických zamestnancov a ďalších zamestnancov školy a žiakov v oblasti výchovy a vzdelávania. Plní tiež funkciu verejnej kontroly práce riaditeľstva MŠ.

Činnosť rady školy

(1) Rada školy sa vyjadruje ku všetkým závažným skutočnostiam, ktoré sa vzťahujú k práci školy.

(2) Rada školy

a)   navrhuje na základe výberového konania  kandidáta na vymenovanie riaditeľa školy,

b)  navrhuje alebo sa vyjadruje k návrhu na odvolanie riaditeľa školy,

c)   vyjadruje sa ku koncepčným zámerom rozvoja školy a ku skutočnostiam uvedeným v § 24 zákona č. 596/2003 Z. z. a to najmä:

1.  K návrhu na počty prijímaných žiakov.

2.  K návrhu na počty prijímaných žiakov.

3.  K informáciám o pedagogicko-organizačnom a materiálnom zabezpečení výchovno-vzdelávacieho procesu.

4.   K správe o výchovno-vzdelávacích výsledkoch školy alebo školského zariadenia.

5.   K návrhu rozpočtu.

6.   K návrhu na vykonávanie hospodárskej činnosti školy.

7.   K správe o výsledkoch hospodárenia školy.

(3) Rada školy vo výberovom konaní na funkciu  riaditeľa školy

a)  posúdi predložené podklady jednotlivých uchádzačov a určí poradie navrhovaných kandidátov tajným hlasovaním,

b)  odovzdá bezodkladne výsledky výberového konania zriaďovateľovi školy; zoznam kandidátov a návrh na kandidáta na vymenovanie za riaditeľa školy, podpísaný  predsedom rady školy.

ČINNOSŤ RADY ŠKOLY

Vyrocna_sprava_RS_2023.pdf